logo 
Czerwiec 2018
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
Brak plakatu
00:00
Data :   6 czerwiec 2018
7
Brak plakatu
00:00
Data :   7 czerwiec 2018
8
9
Brak plakatu
09:00
Data :   9 czerwiec 2018
10
11
Brak plakatu
00:00
Data :  11 czerwiec 2018
12
Brak plakatu
00:00
Data :  12 czerwiec 2018
13
14
15
16
Brak plakatu
00:00
Data :  16 czerwiec 2018
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Wyszukiwarka

Gościmy

Odwiedza nas 206 gości oraz 0 użytkowników.

BIP

BIP-LOGO1

dolinkabaner

Lodowisko Helena

rodzina plus banner

IMG 1364Podczas tegorocznego Święta Sportu cała Hala Sportowo-Widowiskowa wypełniła się zawodnikami elbląskich klubów reprezentujących rozmaite dyscypliny sportowe. Imprezę otworzył występ sportowców MKS Truso i UKS Olimpia Judo Elbląg, który jest organizatorem corocznych warsztatów pod nazwą Judo Camp. Na początku stycznia odbyła się już szósta edycja tej imprezy, która ściągnęła do Elbląga 650 zawodników i trenerów z 9 państw. Działania elbląskiego środowiska judo zostały docenione także przez władze naszego miasta, a Judo Camp otrzymało w tym roku nagrodę Prezydenta Elbląga za najlepsze wydarzenie sportowe.

Panu Prezydentowi, podczas sportowego podsumowania roku, towarzyszyła znana elbląska sportsmenka, multimedalistka, trenerka, a także laureatka Tytułu Osobowość Regionu 2017 Pani Helena Pilejczyk. Wśród gości znależli się: prezesi i dyrektorzy elbląskich przedsiębiorstw i instytucji, mecenasi sportu, a także prezesi i trenerzy elbląskich klubów sportowych oraz całe środowisko sportowe naszego miasta. 

 

Podczas ceremonii zaprezentowano film, który w telegraficznym skrócie przedstawił najważniejsze imprezy i wydarzenia oraz sukcesy, jakie w minionym roku odbyły się w naszym mieście. Wspomniano również sportowców, którzy w ubiegłym roku odeszli z naszej elbląskiej, sportowej rodziny. Wśród laureatów Sportowej Nagrody Prezydenta Elbląga znaleźli się: Elbląski Klub Karate - Adrian Durma (kickboxing), IKS ATAK - Michał Weroński (łyżwiarstwo szybkie, judo), Adam Wiśniewski (łyżwiarstwo szybkie, judo), KS Orzeł - Adrian Wielgat (łyżwiarstwo szybkie), Sebastian Kłosiński (łyżwiarstwo szybkie), Kamila Stormowska (short track), UKS HETMAN - Igor Janik (szachy). Nagrody dla elbląskich trenerów otrzymali: Piotr Lichociński - Elbląski Klub Karate, Roman Rycke - KS Orzeł, Ireneusz Borowiecki - KS Orzeł, Paweł Drzewiecki - Klub Sportów Walki Tygrys, Grzegorz Rajkowski - Ludowy Uczniowski Klub Sportowy Podnoszenia Ciężarów MEYER, Grzegorz Czapla - MKS Truso, Tomasz Gadaj - MKS Truso, Jacek Licznerski - MKS Truso, Krzysztof Stemplewski - UKS KONTRA oraz Leszek Wilk - UKS Olimpia-Judo. Podczas ceromonii przyznano również wyróżnienia za osiągnięcia sportowe. Trafiły one do: KS Orzeł (Michał Domański, Weronika Surowiec, Marika Surowiec, Dorota Kisielewska), Szachy (Lidia Czarnecka), Klub Sportów Walki Tygrys (Radosław Kawczak), UKS KONTRA (Karolina Miętka, Grzegorz Brynda, Dawid Michelus, Andrzej Wasilewski), UKS Olimpia Judo (Sebastian Makowski), UKS TOMITA (Monika Wołoszyn, Jakub Kowalski, Kacper Wojciechowski), MKS Truso Elbląg (Maciej Budek, Piotr Budzich, Michał Cierzan, Paweł Czapla, Jakub Dąbrowski, Leszek Grenda, Kamil Karczewski, Szymon Kurowski, Bartłomiej Ławrynowicz, Filip Ostałowski, Damian Pawelec, Rafał Stępień, Konrad Szaro, Wiktor Urbański, Krzysztof Wielgosz, Sebastian Zakolski, Grzegorz Czapla), Ponadto Prezydent Elbląga, doceniając talent i wysiłek sportowców oraz chcąc stworzyć warunki do dalszego rozwoju perspektywicznych zawodników, przyznał stypendia sportowe. Wśród szczęśliwców znaleźli się zawodnicy klubów: UKS KONTRA, KSW Tygrys, ZKS Olimpia, AK ANDREX, MKS Truso, UKS TOMITA, UKS Olimpia-Judo, KS Orzeł, UKP Jedynka, KS MEYER, Szachy, UKS HETMAN oraz UKS Wiking. Prezydent Miasta przyznał również wyróżnienia specjalne dla: KRAM Start Elbląg, Meble Wójcik Elbląg, ZKS Olimpia oraz LABO Sport Polska. 

Prezydent Elbląga wspiera także rozwój "sportu dla wszystkich" poprzez działalność Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, który jest organizatorem lig amatorskich. W ligach tych aktywnie uczestniczy coraz więcej mieszkańców naszego miasta. By docenić pasję oraz zaangażowanie ich uczestników - MOSiR wspólnie z Telewizją Elbląską, Dziennikiem Elbląskim oraz Elbląskim Dziennikiem Internetowym info.elblag.pl - zorganizował plebiscyt na najpopularniejszego sportowca amatora. Wśród "dziesiątki", która otrzymała największą liczbę głosów znaleźli się: 

Miejsce 10 - Magdalena Orzechowska

Miejsce 9 - Jerzy Machelski

Miejsce 8 - Mateusz Gagjew

Miejsce 7 - Leszek Kosiacki

Miejsce 6 - Igor Bunda

Miejsce 5 - Marcin Wojtaś

Miejsce 4 - Katarzyna Gliniecka

Miejsce 3 - Marcin Walędzik

Miejsce 2 - Adrian Lewandowski

Miejsce 1 - Tomasz Nowicki

Widowisko uświetniły trzy pokazy artystyczne w wykonaniu Studia Tańca Hipnotic, Destination oraz Centrum Tańca Cadmans.

Zapraszamy do zapoznania sie z fotorelacją z uroczystości. 

 

fShare
0

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Zrozumiałem

Serwis internetowy prowadzony przez Centrum Sportowo-Biznesowe, używa plików cookies i podobnych technologii m.in. po to, by dostosować serwis do potrzeb użytkowników, i w celach statystycznych. Cookies to niewielkie pliki tekstowe wysyłane przez serwis internetowy, który odwiedza internauta, do urządzenia internauty

W przeglądarce internetowej można zmienić ustawienia dotyczące cookies. Brak zmiany tych ustawień oznacza akceptację dla stosowanych tu cookies.

Serwis internetowy prowadzony przez Centrum Sportowo-Biznesowe stosuje cookies wydajnościowe, czyli służące do zbierania informacji o sposobie korzystania ze strony, by lepiej działała, oraz funkcjonalne, czyli pozwalające „pamiętać” o ustawieniach użytkownika (np. język ). To m.in.:
- cookies google-analytics.com – statystyki 
- cokies sesyjne (wygasają po zakończeniu sesji), używane podczas logowanie użytkownika do panelu strony.
- cookies na oznaczenie, że wypełniona została ankieta/sonda (jeśli takie ankiety/sondy są stosowane w witrynie)

Poziom ochrony przed cookies ustawia się w każdej przeglądarce: 
Poziom ochrony przed cookies można ustawić w swojej przeglądarce internetowej – aż do całkowitego blokowania plików cookies. Zwiększa to poziom bezpieczeństwa i ochrony danych, ale może także uniemożliwiać niektóre funkcje, np. zalogowanie się na konto pocztowe.