IMG 0193 filteredAkademicy z Warszawy okazali się najlepsi podczas II Turnieju Czterech Trenerów o Puchar Prezydenta Elbląga. W finale AZS okazał się lepszy od LOTOSU Trefla Gdańsk, zwyciężając 3:1. Dwudniowe święto siatkówki w Elblągu zakończyło się happy endem dla zawodników AZS Politechniki Warszawskiej.

Akademicy ze stolicy okazali się najlepsi z grona czterech startujących drużyn. Podopieczni Jakuba Bednaruka turniej w Elblągu rozpoczęli od pojedynku z obrońcą pucharu Indykpolem AZS Olsztyn. Reprezentanci Warmii i Mazur lepiej weszli w spotkanie i pierwszego seta wygrali 25:21. Kolejne padły już jednak łupem akademików z Warszawy. Politechnika zwyciężyła drugą partię 27:25 doprowadzając do wyrównania. Także w trzecim i czwartym secie górą okazali się warszawiacy, którzy dzięki wygranej 3:1 zapewnili sobie miejsce w niedzielnym finale.

 

W drugim sobotnim pojedynku półfinałowym LOTOS Trefl Gdańsk zmierzył się z beniaminkiem PlusLigi Espadonem Szczecin. I choć rywale postawili trudne warunki, to bardziej doświadczeni gdańszczanie nie pozostawili złudzeń, kto tego dnia jest lepszy. Espadon przeważał na początku pierwszego seta, ale im bliżej końca partii, tym lepiej na boisku radzili sobie gdańszczanie, którzy wygrali 25:22. Także w drugim secie w obu zespołach panowała huśtawka nastrojów. Początek należał do LOTOSU, później do głosu doszli szczecinianie, by w końcówce znów lepsi okazali się gdańszczanie, zwyciężając 25:21. Trzeci i zarazem ostatni set był najkrótszy, zwyciężyli siatkarze LOTOSU Trefla 25:18, którzy tym samym zameldowali się w niedzielnym finale.

Drugi dzień siatkarskich zmagań rozpoczął się od meczu o trzecie miejsce w którym Indykpol AZS Olsztyn zmierzył się z Espadonem Szczecin. Obrońcy pucharu fatalnie rozpoczęli pojedynek i po dwóch setach przegrywali z beniaminkiem PlusLigi 0:2. Trzecia partia okazała się najbardziej wyrównana w całym meczu, a alka punkt za punkt toczyła się do samego końca. Ostatecznie olsztynianie zwyciężyli 26:24 i nieco zniwelowali straty. Jak się później okazało akademicy poszli za ciosem, wygrali dwie kolejne partie, dzięki czemu mogli się cieszyć z trzeciego miejsca w turnieju.

Na deser elbląskim kibicom pozostał mecz finałowy w którym LOTOS Trefl Gdańsk stanął naprzeciw AZS Politechniki Warszawskiej. Zespół ze stolicy lepiej rozpoczął najważniejszy pojedynek dnia i pierwszego seta wygrał 25:20. Gdańszczanie zrehabilitowali się w drugiej partii, zwyciężając 25:16. Trzeci i czwarty set to już jednak popisowa gra warszawiaków. Politechnika najpierw okazała się lepsza w grze na przewagi, wygrywając 27:25, a w czwartej partii wygrała 25:19 i tym samym zdobyła główne trofeum turnieju - Puchar Prezydenta Elbląga.

Najlepszym atakujący turnieju został Damian Schulz (Lotos Trefl Gdańsk), najlepszym przyjmującym uznano Macieja Ptaszyńskiego (Lotos Trefl Gdańsk), najlepszym rozgrywającym został Jakub Firlej (AZS Politechnika Warszawska), natomiast najlepszym zawodnikiem turnieju uznano Pawła Halabę (AZS Politechnika Warszawska).

Tekst MOSiR

fot. Wiktor Sampławski