20170731131144lmMiejscem, gdzie odbywają się regularne treningi i rozgrywane są mecze KRAM START Elbląg jest Hala Sportowo-Widowiskowa MOSiR przy al. Grunwaldzkiej 135 w Elblągu.

Jak pokazują statystyki meczów, piłka ręczna w Elblągu jest drugą najbardziej popularną dyscypliną sportową. Każdy występ elbląskiego zespołu ogląda średnio około tysiąca kibiców i ta liczba z meczu na mecz regularnie się zwiększa.

 

Do zadań, jakie postawiono przed drużyną KRAM Start Elbląg w sezonie 2016/17 było utrzymanie się w czołówce PGNiG Superligi Kobiet. Skład drużyny w zdecydowanej większości oparty był na zawodniczkach grających w poprzednim sezonie. Zespół zasiliły: Aleksandra Stokłosa (MKS Olimpia Beskid Nowy Sącz, Dominika Grobelska (KPR Jelenia Góra), Klaudia Powaga (Metraco Zagłębie Lubin). W trakcie sezonu do I ligowego Sambor Tczew zostały wypożyczone Alicja Klarkowska (bramkarka) i Dominika Hawryszko (rozgrywająca). Z drużyną Startu Elbląg postanowiły się rozstać: Sylwia Matuszczyk (MKS Selgros Lublin), Anna Pinda (KSS Kielce), Natalia Warywoda (Kwidzyn) Ewa Sielicka i Paulina Romanowicz zakończyły karierę. Sztab trenerski pozostał taki sam w osobach Justyna Stelina (kierownik) i Andrzej Niewrzawa (trener), natomiast nowym masażystą klubowym został Krzysztof Garczarczyk.

Przygotowania do nowego sezonu drużyna KRAM Start Elbląg, pod okiem szkoleniowców, rozpoczęła zgrupowaniem sportowym w Cetniewie oraz wzięła udział w trzech turniejach min. w Gdańsku, Kościerzynie i Elblągu. Patronat honorowy nad turniejem w Elblągu, rozgrywanym w sierpniu 2016 roku objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Pan Gustaw Marek Brzezin. Kolejna edycja świątecznego turnieju, również w Elblągu odbyła się w grudniu a patronat honorowy nad turniejem objęli: Witold Wróblewski Prezydent Miasta Elbląg i Gustaw Marek Brzezin Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W turnieju tym udział wzięły cztery zespoły w tym młodzieżowe reprezentacje Polski i Chin.

Drużyna KRAM Start Elbląg w sezonie 2016/17 wystąpiła w europejskich pucharach Challenge CUP. Rozegrała mecze w trzech rundach: z austriackim UHC Mullner Bau Stockerau, ABU BAKU z Azerbejdżanu i zakończyła swój udział w ćwierćfinale z drużyną z Czech DHCSokol Poruba.
W nadchodzącym sezonie PGNiG Superligi Kobiet zmieniono system rozgrywek, dotychczasowy system play-off został zastąpiony podziałem na dwie "szóstki". Pierwsza szósta walczyć będzie o medale, natomiast zespoły z miejsc 7-12 bronić będą się przed spadkiem.

Drużyna została wzmocniona, postawiono przed nią jasny cel. który został osiągnięty. Nowy system rozgrywek, podział na dwie "szóstki" z zaliczeniem punktów z poprzednich rund, spowodował walkę do ostatniego meczu a ostateczne rozstrzygnięcia zapadły w ostatniej kolejce. Podopieczne Andrzeja Niewrzawy w sezonie 2016/17 rozegrały 32 mecze i zanotowały: 22 zwycięstwa, 1 remis i 9 porażek.

Elbląska drużyna KRAM START Elbląg po 17 latach wróciła na podium rozgrywek, zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski, zakwalifikowała się do finału PGNiG Pucharu Polski, zdobywając II miejsce oraz w rozgrywkach Challenge CUP dotarła do ćwierćfinałów.12 czerwca 2017 roku odbyło się Walne Zebranie Sprawozdawcze członków EKS START Elbląg, na którym podsumowano wyniki sezonu 2016/17 oraz zatwierdzono sprawozdanie finansowe za rok 2016. Ponadto podjęto uchwałę o powołaniu przez stowarzyszenie sportowej spółki akcyjnej KRAM START Elbląg SA, zobowiązując Zarząd do podjęcia wszelkich kroków prawnych w celu powołania w/w spółki akcyjnej.

 

Osiągnięte wyniki to niewątpliwy powód do dumy dla mieszkańców Elbląga. 

Serdecznie zapraszamy wszystkich elblążan do kibicowania naszej drużynie podczas meczów w HSW MOSiR. Aktualny terminarz rozgrywek można znaleźć na stronie: www.hsw.elblag.pl oraz http://eksstart.pl/.