Uczniowski Klub Sportowy Olimpia – Judo Elbląg rozpoczął swoją działalność w 2009 roku. Na treningi uczęszczają judocy w wieku od 4 lat do +50.

Klub organizuje zajęcia sportowe oraz sportowo-rekreacyjne dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Treningi judo i samoobrony odbywają się m.in. w sali judo HSW MOSiR.

 

Klub jest mocno zaangażowany w proces szkolenia dzieci i młodzieży poprzez uczestnictwo w zgrupowaniach/campach judo organizowanych na terenie Polski jak również w akacjach szkoleniowych za granicą. Zawodnicy klubu uczestniczą w zawodach judo dla rożnych grup wiekowych, od zawodów regionalnych po zawody międzynarodowe. Największe osiągnięcia to medale Pucharu Polski Młodzików i juniorów Młodszych, zdobyte Mistrzostwo Polski Młodzików, medale Pucharu Europy Młodzików.

W latach 2012-2016 Olimipa Judo Elbląg wraz z MOSiR byli organizatorami pięciu edycji Międzynarodowego Judo-Camp z cyklu „Szlifujemy talenty – poszukujemy mistrza”, gdzie uczestniczyli młodzi judocy z Polski, Czech, Niemiec, Rosji, Litwy, Szwecji i Norwegii. Gośćmi specjalnymi byli mistrzowie judo, medaliści olimpijscy.

Kontakt do UKS Olimpii Judo Elbląg znajdą Państwo na stronie http://www.judo.elblag.pl/