tlo fb szczepimy 670x446Hala Sportowo-Widowiskowa przy al. Grunwaldzkiej 135 zostanie już wkrótce tymczasowo przekształcona w Punkt Szczepień Masowych. Przygotowuje się do tego elbląski samorząd wspólnie ze Szpitalem Miejskim, który zapewni obsługę medyczną dla funkcjonowania tego Punktu.

 

O przygotowaniach do uruchomienia masowych szczepień mówiono dziś podczas konferencji prasowej w Urzędzie Miejskim.

- Przygotowanie Punktu Szczepień Masowych wzięliśmy jako samorząd na siebie. To wkład miasta i pomoc w procesie szczepień mieszkańców. Na miejsce wybraliśmy naszą Halę przy al. Grunwaldzkiej. Jest tam zarówno duża przestrzeń w środku obiektu, jak i duży parking przed budynkiem. Chcemy przygotować 6 stanowisk szczepień i zapewnić możliwość szczepienia tam nawet 3.500 osób tygodniowo. To nasze nadrzędne wyzwanie, zorganizowanie tego punktu, by była w nim jak największa przepustowość przy zachowaniu odpowiednich warunków sanitarnych. Przewidujemy, że nasz punkt będzie funkcjonował od godz. 8 do 18, by dostosować jego czas pracy do możliwości mieszkańców – informował prezydent Wróblewski - Przy okazji chcę wystąpić z apelem do chętnych osób z kwalifikacjami, które mogą podjąć się pracy w Punkcie o zgłaszanie się do nas, oczywiście usługa ta jest odpłatna. My 19 kwietnia będziemy już gotowi, chcemy zaszczepić jak najwięcej elblążan i zachęcamy do tego – podkreślił prezydent i przy okazji Dnia Pracownika Służby Zdrowia złożył życzenia całemu personelowi medycznemu walczącemu z pandemią.

- W Elblągu do dziś wykonano 25 tysięcy szczepień, z czego drugą dawką zaszczepiono już 7.300 osób. To ponad 20% dorosłej populacji miasta. Ten proces mocno przyspieszy wraz z otwarciem Punktu Szczepień Masowych. Zapewniamy też transport dla osób, które nie mogą dotrzeć do punktu szczepień. Otrzymaliśmy 71 zgłoszeń na taki transport i zrealizowaliśmy już 64 takie wyjazdy - przytaczał najważniejsze statystyki Michał Missan wiceprezydent Elbląga - W procesie masowego szczepienia ograniczyć nas może dostępność szczepionek, jak i chętni mieszkańcy. Dlatego zachęcam wszystkich mieszkańców do szczepień, im wcześniej to zrobimy, tym szybciej wrócimy do normalności - podkreślił wiceprezydent Missan.

- Jako podmiot wykonujący działalność leczniczą będziemy tą stroną odpowiedzialną za wykonywanie szczepień. Zachęcamy do współpracy tych, którzy są w stanie nam pomóc, w szczególności pielęgniarki. Chciałbym podziękować Panu prezydentrowi za dobrą współpracę i pomoc w organizacji tego punktu, sami nie dalibyśmy rady - zaznaczył Mirosław Gorbaczewski, dyrektor Szpitala Miejskiego.

 

Tekst Urząd Miejski